Inne projekty

W realizacji projektów Fundacja odpowiada na potrzeby środowiska szkolnego Liceum Batorego i lokalnej społeczności Kotliny Kłodzkiej oraz wspiera służbę podejmowaną przez instruktorów Szczepu.

Wśród zrealizowanych ostatnio projektów i akcji warto wymienić:

• Wsparcie finansowe i rzeczowe służby harcerzy z Hufca ZHP Warszawa-Mokotów oraz Chorągwi Mazowieckiej ZHR w czasie pierwszej fali pandemii COVID-19, w kwietniu 2020 r. Fundacja przekazała 5 tys. zł na zakup materiałów do szycia maseczek dla ośrodków ochrony zdrowia i artykuły ochrony osobistej dla harcerzy oferujących pomoc w zakupach i dostarczaniu posiłków seniorom.
  • Wsparcie finansowe i organizacyjne obchodów 100-tnego jubileuszu LO Batorego – współorganizacja z Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców Pikniku Batoraków i towarzyszącego Biegu Batoraka.
  • Wsparcie finansowe wyjazdu wolontariuszy ze Szczepu “Pomarańczarnia” i Hufca ZHP Warszawa Mokotów do pomocy przy usuwaniu skutków nawałnicy w okolicach Rytla na Pomorzu, w sierpniu 2017 r.

Komendantka Szczepu phm. Alicja Chmielewska przekazująca maseczki do przychodni, Warszawa kwiecień 2020
Akcja Stołeczne szycie maseczek Chorągwi Stołecznej ZHP, dofinansowana przez Fundację, została wyróżniona II nagrodą S3ktor 2021 m. st. Warszawy.

Harcerze Hufca ZHP Warszawa-Mokotów podczas służby przy usuwaniu skutków nawałnicy na Pomorzu, Rytel 2017