Działania

Głównym celem Fundacji jest wspieranie środowiska harcerskiego 23 WDHiZ “Pomarańczarnia”. To obecnie 10 drużyn zrzeszających ponad 200 zuchów, zuchenek, harcerzy i harcerek w każdym wieku od pierwszych klas podstawówki po pierwsze lata studiów. Drużyny i Szczep sa prowadzone przez liczne grono instruktorów, którzy działają całkowicie społecznie realizując zbiórki i biwaki w ciągu roku oraz obozy letnie i zimowiska.

Jak wspieramy “Pomarańczarnię”?

• Przekazujemy środki z 1%, przekazywane na poszczególne drużyny, co wspiera działania programowe i zakup sprzętu biwakowego.
  • Dofinansowujemy kursy metodyczne i na stopnie oraz inne związane z pracą wychowawczą i organizacją wyjazdów harcerskich.
  • Dofinansowujemy i współorganizujemy pracę z kadrą Szczepu jak np. biwaki organizacyjno-integracyjne czy Rajd z Dreszczykiem.
  • Organizujemy warsztaty i szkolenia dla kadry i zastępowych Szczepu.
  • Wspieramy organizacyjnie i finansowo projekty i wyjazdy harcerskie we współpracy międzynarodowej, jak na przykład np. wyjazd na światowe Jamboree w 2007 r., obóz w Ukrainie w 2013 r. ze służbą polegającą na porządkowaniu zabytkowych polskich cmentarzy w Krzemieńcu, obóz wędrowny Pomarańczarni i skautów z organizacji Płast w Beskidzie Niskim w 2014 r. i w 2018 r.
Kadra Szczepu na biwaku z planowaniem Roku Harcerskiego, dofinansowanym ze środków Fundacji, Pułtusk 2021

Zbiórka 23 WDW “Binduga” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, sfinansowana ze środków 1% przekazanych na drużynę, Warszawa 2019

Zakończenie obozu 23 WDW “Binduga” ze skautami z Ukrainy, dofinansowanego ze środków Fundacji, Kraków 2018

Zakończenie polsko-ukraińskiego obozu skautowego dofinansowanego ze środków Fundacji oraz Narodowego Centrum Kultury, Kraków 2014